Opublikowano Dodaj komentarz

Jak wybrać fotografa na ślub?

wesele

To nie przypadek, że do najlepszych fotografów ślubnych ustawiają się wielomiesięczne kolejki. Osoba, która wykona dla was zdjęcia w tym ważnym dniu, powinna być nie tylko profesjonalistą w swoim fachu, ale również artystą. Fotograf ślubny powinien też znać zasady etykiety obowiązującej podczas ceremonii, a także mieć dobry kontakt z organizatorami i gośćmi. Jak wybrać fotografa na ślub i wesele oraz czym się kierować? Na co należy zwrócić szczególną uwagę? Oto kilka wskazówek.

Fotograf weselny to nie tylko osoba, która zrobi dobre zdjęcia. Prawdziwy profesjonalista powinien być dobrym psychologiem, obserwatorem, a także kulturalnym i otwartym człowiekiem. Liczą się nie tylko umiejętności, ale również, a może przede wszystkim, cechy charakteru. Nie bez znaczenia jest doświadczenie, jednak to nie ono jest kluczem do sukcesu.

Kontakt z gośćmi i obserwacja

Aby ślubne zdjęcia były naprawę udane, fotograf musi być zaangażowany w przebieg wydarzenia. Powinien być jego częścią, a jednocześnie musi pozostać nieco w cieniu, tak by nie zwracać na siebie zbyt dużej uwagi. Nie zawstydzać gości i nie wprowadzać zamieszania. Fotograf, który jest dobrym obserwatorem, skupi się na tym, by uwiecznić najważniejsze momenty, a także każdego z gości z osobna. Wybierając fotografa, już podczas pierwszej rozmowy oceń, z jaką osobą masz do czynienia. Młody i niedoświadczony pasjonat może okazać się lepszy niż doświadczony profesjonalista bez uśmiechu na twarzy, podchodzący do powierzonych zadań rutynowo.

Kultura osobista i dyskrecja

Fotograf ślubny musi umieć zachować się w kościele czy urzędzie, tak by nie dezorganizować przebiegu ceremonii. Powinien stać nieco z boku, jednocześnie ciągle śledząc przebieg wydarzeń i uwieczniając wszystkiemu najważniejsze momenty. To wcale niełatwe zadanie. Chyba każdy z nas był przynajmniej na jednym takim ślubie, gdy dźwięk migawki zagłuszał słowa przysięgi, a panowie biegający z aparatami wprowadzali zamieszanie na sali. Niech błysk fleszy nie rozproszy nastroju doniosłej chwili. Wybierając fotografa, ustalcie podczas pierwszej rozmowy, jakie macie oczekiwania i zaznaczcie, jak wyobrażacie sobie jego obecność podczas ceremonii.

Profesjonalizm i doświadczenie

Na koniec najłatwiejsza kwestia – wybór fotografa, który potrafi robić dobre zdjęcia i dysponuje odpowiednim sprzętem. Aby to ocenić, wystarczy przejrzeć portfolio. Wielu fotografów ma swoje strony internetowe, na których można pooglądać ich prace. Wybierzcie tego, który robi najlepsze zdjęcia i potrafi je dobrze zaprezentować. Jeśli sami nie czujecie się na siłach by podjąć decyzję, skorzystajcie z pomocy znajomych, którzy znają się na fotografii, mają doświadczenie w temacie lub artystyczną żyłkę.

Fotograf ślubny Katowice

Organizujecie wesele i potrzebny wam fotograf ślubny? Zapraszamy do zapoznania się z portfolio: Fotograf ślubny Katowice. W ofercie reportaże ślubne, sesje zaręczynowe i weselne, fotografia ślubna Kraków, Katowice i okolice.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code