Opublikowano 1 komentarz

Organizacja wesela tematycznego – jak to zrobić?

ślub i wesele

Jak wiadomo, ślub i wesele to niezwykle ważne wydarzenia w życiu każdego człowieka. Organizacja wesela, szczególnie takiego niestandardowego wymaga od nas wielu miesięcy przygotowań. Nie da się ukryć, że dla wielu osób jest to skomplikowane.

Organizacja każdej imprezy okolicznościowej powinna zacząć się od sprecyzowania swoich oczekiwań, obrania jasnego kierunku oraz ewentualnych, delikatnych modyfikacji w trakcie realizacji. Zanim zarezerwujesz salę weselną, zespół, kupisz suknię ślubną oraz zamówisz kwiaty i dekoracje, poświeć sporo czasu na określenie stylu, który będzie dominował na sali. Jest to świetny początek przygotowań, ponieważ w ten sposób pozbywamy się zbędnych dylematów oraz błędów.

organizacja wesela

Imprezy tematyczne – jak zaplanować wesele z motywem przewodnim?

Zanim podejmiesz pierwsze kroki w kwestii planowania oraz organizacji swojego najważniejszego dnia, postaraj sobie wyobrazić swój ślub i wesele. Usiądź wygodnie na kanapie, zamknij oczy – co widzisz? Zanim podejmiesz kluczowe decyzje, odpowiedz na te ważne pytania:

-Czy widzisz duże wesele, czy małe?
-Wasze wesele odbywa się na sali, w plenerze czy innym, ciekawym miejscu?
Ślub i wesele mają miejsce w rodzinnej miejscowości, za granicą, w innym mieście czy na plaży?
-W jakim stylu widzisz dekoracje? Glamour, rustykalne, klasyczne, nowoczesne, a może inne?
-Wasze wesele jest luksusowe i eleganckie czy casualowe i skromne?
-Wydarzenie odbywa się w lecie, zimie, na wiosnę czy jesienią?

Odpowiedzi na wyżej wymienione pytania mogą okazać się kluczowe i ważne. Cały zamysł, który rodzi się w głowie jest drogowskazem, który musimy wziąć pod uwagę w dalszym etapie planowania.

Zacznij gromadzić inspiracje weselne

Imprezy tematyczne są ciężkie w organizacji, szczególnie w kontekście wesel. Zły motyw przewodni, który jest niedopasowany do oczekiwań Młodej Pary może popsuć całą zabawę. Jeśli odpowiedzieliście na podstawowe pytania, zamieszczone powyżej, warto jest zacząć zbierać różnorakie inspiracje. W grę wchodzą tutaj takie czynności jak:

-przeszukiwanie Internetu ( w tym: YouTube`a, Instagrama, Pinteresta, blogi tematyczne, obrazy Google)
-kupowanie i analizowanie magazynów ślubnych
-inspirowanie się wcześniejszymi weselami, na które byliśmy zaproszeni

Dzięki temu dowiesz się, jakie tendencje i trendy mają wpływ na ślub i wesele, a właściwie na organizację. Warto wiedziesz, co obecnie jest na czasie, a czego na pewno unikać. Warto pamiętać o tym, żeby nie zamykać się jedynie na tematykę weselną. Inspiracji można szukać wszędzie! Tyczy się to np. portali o dekoracji wnętrz czy organizowaniu imprez.

organizacja wesela tematycznego

Sprecyzuj pomysły – to ważne

W kontekście organizowania swojego wesela, nie ma nic gorszego niż niezdecydowanie oraz tysiące pomysłów na raz. Prawdą jest, że im dokładniej sprecyzujemy swoje pomysły, tym później łatwiej będzie wybrać elementy, które mają pojawić się na wydarzeniu. Organizacja wesela daje wachlarz różnych możliwości. Warto jest, aby zawężały się one samoistnie, dzięki czemu usprawniamy cały proces.

Musisz wiedzieć czego chcesz i co Ci się podoba. Ślub i wesele powinny mieć jeden, wyróżniający się motyw, np. kolorystyczny, dekoracyjny, oświetleniowy, florystyczny. Inne aspekty mające wpływ na klimat wesela to wygląd Państwa Młodych.

Charakter wesela powinien być wyczuwalny i zauważalny na pierwszy rzut oka. Jeśli marzy Ci się wesele glamour, skup się tylko i wyłącznie na stylu artdeco, latach 50 czy nowoczesnym, amerykańskim wydaniu tej tendencji. Wszystkie elementy pojawiające się na weselu powinny nawiązywać do wcześniej wybranego motywu.

Wybranie kolorystyki

Zgodnie z obowiązującymi trendami, ślub i wesele powinny mieć swój kolorystyczny motyw przewodni. Musi się on idealnie przenikać i nawiązywać do wybranego stylu. Ważna jest kolejność- najpierw tematyka a później kolory. Zdecydowanie wystarczy ich 2-3. Większość kolorów może wprowadzić zamęt, jeśli jest nieumiejętnie używana. Wyjątkiem jest wesele w stylu etno, w którym wykorzystujemy charakterystyczne barwy danego regionu (a może być ich kilkanaście). Wybór konkretnych kolorów usprawni również komunikację z podwykonawcami (np. osobą odpowiedzialną za kwiaty, tort, zaproszenia czy dekoracje).

ślub i wesele kolory

Jeden motyw przewodni czy więcej?

Spójna organizacja wesela i ślubu wymaga od nas wybrania jednego i czytelnego motywu przewodniego. Musi się on konsekwentnie pojawiać na różnych etapach tego dnia, zarówno w kościele/Urzędzie Stanu Cywilnego (opcja dodatkowa), jak i ślubie.

Wspólny mianownik wesela to coś, co zostanie w pamięci gości na długo.

Wspomniany „wspólny mianownik” może mieć postać kolorów przewodnich, stylu czcionki, symbolach pojawiających się podczas ceremonii oraz na weselu i innych. Tworzy to spójną i miłą dla oka kompozycję.

1 komentarz do: “Organizacja wesela tematycznego – jak to zrobić?

  1. Czy wiesz, czym powinien charakteryzować się reportaż ślubny?
    Szukasz fotografa i nie wiesz, na którego się zdecydować?
    Sprawdź artykuł http://salon-retro.pl/dobry-reportaz-slubny-czym-powinien-sie-charakteryzowac/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code