Opublikowano 1 komentarz

Perfekcyjny ślubny makijaż

makijaż

Makijaż to niezwykle ważny element stylizacji panny młodej. Dobrze wykonany, podkreśla atuty urody i tuszuje ewentualne niedoskonałości. Sprawia również, że lepiej wychodzimy na zdjęciach, co jest bardzo istotne podczas ważnych uroczystości. Czy ślubny makijaż powinien być delikatny, czy wręcz przeciwnie? W jaki sposób podkreślić oko i czy ciemna szminka jest dobrym pomysłem?

Rzadko kiedy makijaż ślubny wykonuje się samodzielnie. Niegdyś owo zadanie panny młode powierzały przyjaciółce, siostrze lub mamie. Obecnie coraz częściej stylizację wykonuje profesjonalna wizażystka. Ekspertka może doradzić ci, jaki makijaż będzie najlepszy do twojej urody, do sukienki czy koncepcji przyjęcia. Jeśli będzie to kompetentna osoba, efekty z pewnością okażą zadowalające. Zwykle jednak panny młode mają własny pomysł na makijaż i przynajmniej w przybliżeniu sugerują stylistce, na czym im zależy. Nie ma w tym niczego dziwnego. Same najlepiej znamy swoją urodę i wiemy, w czym czujemy się dobrze. Mamy też oczywiście wyobrażenie tego jedynego dnia i idealny obraz w głowie, który chcemy odwzorować.

Zastanawiasz się właśnie nad makijażem? Rozważ kilka aspektów.

Po pierwsze – oprawa oczu

Co jest ważne w ślubnym makijażu? Oczywiście piorunujące, głębokie spojrzenie. Duże, pięknie podkreślone oczy to połowa sukcesu. Makijaż ślubny musi dobrze prezentować się na żywo i na fotografiach. Jest zatem nieco inny niż typowy makijaż dzienny. Możesz zdecydować się na aplikację doczepianych rzęs, nawet jeśli na co dzień jesteś daleka od wykonywania podobnych zabiegów. Warto oczywiście sprawdzić efekt parę dni wcześniej, żeby mieć pewność, że będzie naturalny.

By podkreślić oprawę oczu, czasem niezastąpiona okazuje się henna brwi – szczególnie gdy ich naturalny kolor to blond. Bardzo ważne jest jednak, by wykonać ją odpowiednio wcześniej. Henna brwi zrobiona tuż przed weselem może być za mocna. Gdy jej usunięcie okaże się niemożliwe, może dojść do prawdziwej makijażowej katastrofy.

Po drugie – modne usta

Na topie są ciemne kolory, a także klasyczna czerwień. Jeśli jednak marzysz o tzw. mocnych ustach, licz się z tym, że żadna dobra stylista nie połączy ich z intensywnym makijażem oka. Zdecydowanie lepiej wybrać jeden wiodący element w makijażu, który będzie przyciągał uwagę. Jeśli mocna szminka – to delikatniejsze oko.

Makijaż dzienny czy wieczorowy?

Ślubny makijaż to szczególna kategoria w ofertach salonów kosmetycznych oraz mobilnych stylistek. Jest to jednocześnie makijaż dzienny z cechami wieczorowego i fotograficznego, a nawet scenicznego. Musi łączyć naturalność i względną lekkość z wysoką wytrzymałością oraz oczywiście efektem WOW. Dobre makijażystki wiedzą, jak to osiągnąć, podkreślając atuty urody panny młodej i skutecznie tuszując niedoskonałości. Warto jednak przed wykonaniem makijażu dodatkowo poinformować wizażystkę o swoich szczególny oczekiwaniach i specyficznych cechach, jak np. skóra sucha czy przetłuszczająca się. Nie wszystko jest widoczne na pierwszy rzut oka, zatem twoja pomoc może okazać się bardzo cenna.

1 komentarz do: “Perfekcyjny ślubny makijaż

  1. Poznaj ranking 10 najciekawszych miejsc na sesję ślubną na Śląsku.
    Zapraszam http://fotopub.pl/2019/04/08/10-najciekawszych-i-najlepszych-miejsc-na-sesje-slubna-slask/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code