Opublikowano Dodaj komentarz

Piękne zdjęcia ślubne, czyli jak uniknąć wpadek w wyborze fotografa ślubnego

fotografia ślubna śląsk

Zdjęcia z wesela i reportaż ślubny to pamiątki na całe życie. To one przypominają o jednym z najważniejszych dni w życiu każdego człowieka. Jeśli chcecie z dumą chwalić się swoimi zdjęciami i filmem ze ślubu, już na etapie początkowego planowania ślubu i wesela, trzeba pomyśleć o wyborze dobrego fotografa. W tej kwestii nietrudno o wpadkę jednak biorąc pod uwagę kilka wskazówek, można wybrać dobrego profesjonalistę, który ze smakiem uwieczni ten wielki dzień.

Nie polegaj na zdjęciach robionych przez znajomych

W czasach, w których każdy ma wbudowany aparat fotograficzny w telefonie, można pomyśleć, że równie dobrze każdy może robić dobre zdjęcia. Nic bardziej mylnego. Tylko dobry fotograf może sprawić, że fotografia ślubna wydobędzie to, co najlepsze z fotografowanej osoby. Część przyszłych małżonków jednak w dalszym ciągu szukając oszczędności, nie decyduje się na zatrudnienie profesjonalnego fotografa, myśląc, że zdjęcia zrobione przez gości weselnych będą wystarczające. Nie warto iść tą drogą. Nie każdy potrafi uchwycić dobre światło i moment, w którym najlepiej zrobić zdjęcia. Dużo do życzenia pozostawia też sprzęt. Profesjonalny aparat = profesjonalne i piękne zdjęcia.

Uważaj na zbyt niskie ceny

Ślub i wesele potrafią pochłonąć spore sumy pieniędzy. Nie dziwi więc fakt, że z każdym kolejnym wydatkiem przyszła Para Młoda szuka oszczędności. Są jednak pewne elementy ślubu i wesela, na których oszczędzać nie można. Na pewno nie można tego robić w czasie wybierania fotografa ślubnego. Jeśli po wpisaniu w wyszukiwarkę hasła fotografia ślubna Śląsk, ukażą się wam oferty za kilkaset złotych, powinna się wam włączyć lampka alarmowa.

Profesjonalny fotograf od nagrania filmu i zrobienia zdjęć w dniu uroczyści po obróbkę fotografii i przygotowanie albumu spędza średnio kilkadziesiąt godzin. Za poświęcenie tak długiego czasu nie można żądać przykładowo 500 zł. Mówi się, że na profesjonalnego fotografa należy przeznaczyć 10% wszystkich kosztów ślubu i wesela. Jeśli więc na organizację uroczystości przeznaczyliście 20 tys. zł (co jest średnią wartością wesel w Polsce), 2 tys. zł nie jest wygórowaną ceną za dobrej jakości usługę.

Dobry research to podstawa

Oczywiście dobrego fotografa można szukać w Internecie lub w salonach fotograficznych w waszym mieście, jednak znacznie lepszym rozwiązaniem na początek jest popytanie wśród znajomych. Bliscy, którzy mają już za sobą dzień ślubu, mogą wiele w tej kwestii doradzić. Obejrzyjcie więc ich zdjęcia ślubne i reportaż filmowy, sprawdźcie, czy to, jak ujęci na zdjęciach są małżonkowie i goście, jest spójne z tym, czego oczekujecie i najważniejsze: zapytajcie, jakiego wynagrodzenia oczekuje fotograf. Jeśli wstępnie jesteście zainteresowani, nie pozostaje nic innego, jak umówić się na spotkanie z fotografem.

Umowa – dokument, bez którego nie warto rozpoczynać współpracy

Każdy profesjonalny fotograf, po wcześniejszym ustaleniu wszystkich warunków współpracy, podsunie gotową umową do podpisania. Jest to zabezpieczenie zarówno dla przyszłej Młodej Pary, jak i dla samego fotografa. Przed złożeniem podpisu dokument należy dokładnie przeczytać i w razie niejasności, powinno się skonsultować poszczególne fragmenty z fotografem.

Fotografia ślubna Śląsk – gdzie szukać profesjonalnego fotografa?

Jeśli szukacie dobrego fotografa, który przygotuje dla was piękne zdjęcia z ceremonii ślubnej i wesela, wystarczy sprawdzić fotografia ślubna Śląsk. Sprawdźcie portfolio i oceńcie, czy właśnie tak chcecie siebie widzieć na ślubnych fotografiach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code