Opublikowano Dodaj komentarz

Sesja plenerowa – Śląsk i okolice Krakowa. Gdzie jest najpiękniej?

fotografia ślubna śląsk

Nie da się ukryć- dzień ślubu i wesela jest jednym z najpiękniejszych oraz najbardziej zapadających w pamięć momentów w całym naszym życiu. Oddziałuje on na bliskie nam osoby, rodzinę oraz znajomych. Planując te wyjątkowe chwile, warto jest poświęcić odrobinę więcej czasu na kwestię jaką jest fotografia ślubna. Śląsk oraz okolice Krakowa to przepiękne tereny, które pozwalają na zorganizowanie niezwykłej, ślubnej sesji plenerowej. Jest to świetna pamiątka nie tylko dla Młodej Pary, ale również może stać się prezentem dla bliskich oraz przyjaciół.

Smutną prawdą jest to, że dzień zaślubin przemija niezwykle szybko. Reportaż ślubny i sesja plenerowa ukazują niezwykłe emocje i zatrzymują ulotne momenty na zawsze. Fotografie dają nam niepowtarzalną możliwość powracania do wyjątkowych chwil, w każdym momencie naszego życia.

Gdzie można zorganizować sesję plenerową na Śląsku i w okolicach Krakowa? Sprawdź najpiękniejsze miejsca w tym regionie Polski.

fotografia ślubna śląsk plener

Fotografia ślubna Śląsk – gdzie zrobić sesję plenerową?

Mimo nieustannego braku czasu, większość Par Młodych decyduje się na dodatkowe zorganizowanie sesji plenerowej. W dzisiejszych czasach odbywa się ona zazwyczaj kilka tygodni lub dni po ceremonii.

Na tapet weźmy województwo śląskie. Zdecydowana większość osób myśli, że w tym regionie Polski nie ma nic ciekawego. Nic bardziej mylnego! Śląsk to nie tylko stare kamienice i ciemne budynki. W tym miejscu każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli kochasz ciekawą architekturę, piękne widoki czy las i spokój, na pewno większość propozycji przypadnie Ci do gustu.

fotografia ślubna kraków śląsk

Górnośląski Park Etnograficzny

Nowożeńcy coraz częściej (i chętniej) wychodzą poza schematy. Sporo osób jednak decyduje się na miejsce, które będzie ładne i co ważne, wypełnione naturą i pięknymi widokami. Dla osób które cenią sobie właśnie takie krajobrazy, świetnym rozwiązaniem będzie Górnośląski Park Etnograficzny, który świetnie sprawdzi się do sesji w stylu boho czy rustykalnym.

Szyb Maciej i Wilson

Na Śląsku znajdziemy oczywiście tereny typowe dla takiego krajobrazu. Jest to propozycja dla osób odważnych i nie bojących się wyzwań. Sesja plenerowa w klimacie industrialnym? Czemu nie! Taki motyw przewodni jest jednym z najgorętszych trendów ślubnych, dlatego plenerowa sesja w takim miejscu jak Szyb Maciej czy Szyb Wilson jest idealnym uzupełnieniem wesela o takim charakterze.

Kompleks zamkowy w Tarnowskich Górach oraz Pogoria w Dąbrowie Górniczej

Wyżej wymienione miejsca pokocha każda Młoda Para. Jest to również idealne miejsce do tego, aby pokazać kwintesencję sztuki, jaką jest fotografia ślubna. Śląsk, jak już było wspomniane posiada niezwykle piękne tereny i zaliczyć do nich możemy okolice Tarnowskich Gór oraz Dąbrowy Górniczej. Znajdziesz tam niezwykłe krajobrazy wodne, które dają bardzo dużo możliwości fotograficznych. Sesja plenerowa może mieć formę reportażu, co nada zdjęciom niezwykłego klimatu. Tereny tego typu wpisują się w obowiązujące tendencje rustykalne oraz eko.

fotografia ślubna śląsk i okolice

Fotografia ślubna Kraków i okolice

W tym regionie naszego kraju znajdziemy równie dużo przepięknych miejsc, idealnych na ślubną sesję plenerową.

Krakowskie parki

Tak naprawdę, aby zorganizować zjawiskową sesję plenerową nie potrzebujemy wyjeżdżać daleko. W tym celu idealnie sprawdzą się do tego powszechnie dostępne, krakowskie parki. Szczególnie poleca się park Kościuszki, Bednarskiego, Jordana, Decjusza. W każdym z nich znaleźć możemy coś wyjątkowego, co będzie pięknie współgrało z klimatem fotografii ślubnej. Kraków w tym temacie ma się czym pochwalić!

Tradycyjny Wawel

W zestawieniu najpiękniejszych miejsc w Krakowie nie może nigdy zabraknąć Wawelu. Choć dla mieszkańców miasta jest to dosyć neutralny teren, przyjezdni nadal zachwycają się historyczną budowlą i terenem wokół. Lokalizacja pozwala na swobodny transport z rynku, czy do pobliskiego parku, dlatego może być to jedynie część sesji plenerowej.

Zamki jak z bajki

W okolicy Krakowa znajduje się wiele ciekawych, zabytkowych zamków i ruin. Jest to świetna opcja dla osób szukających interesujących rozwiązań. Zestawienie sukni ślubnej, garnituru oraz ruin zamku może się okazać strzałem w dziesiątkę. Jeśli planujesz sesję ślubna na Mazowszu, sprawdź zamki (lub ruiny) w: Ogrodzieńcu, Babicach, Będzinie, Pieskowej Skale, Ojcowie czy Zamek Królewski w Niepołomicach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code