Opublikowano Dodaj komentarz

Ślub i wesele – na co zwrócić uwagę wybierając fryzurę ślubną?

fotograf ślubny śląsk

Ślub i wesele to wydarzenia, które wymagają od nas skrupulatnych przygotowań oraz wielu dokładnych przemyśleń. Tyczy się to również jednej z najważniejszych kwestii- naszego wyglądu. Nie da się ukryć, że jest to czynnik ważny zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Dziś jednak zajmiemy się fryzurami dla kobiet, które będą odpowiednie zarówno podczas tego ważnego dnia, jak i na sesje ślubne. Czym się kierować przy wyborze fryzury i kiedy zacząć planowanie naszego wyglądu? Sprawdź!

Kilka słów wstępu – kiedy rozpocząć przygotowania?

fotograf ślubny śląsk opinie

Przygotowania do tego wyjątkowego dnia to przedsięwzięcie skomplikowane oraz czasochłonne. Okazuje się, że wiele panien młodych pozostawia decyzję o wyborze swojej fryzury ślubnej (jak i makijażu) na ostatnią chwilę. Traktując naszą fryzurę po macoszemu możemy popsuć sobie nie tylko wygląd, ale również nastrój. Perfekcyjna ślubna fryzura musi być przemyślana oraz spójna ze stylizacją, dodatkami, klimatem uroczystości.

Przygotowania do wyboru fryzury musimy zacząć już około pół roku przed ślubem. To właśnie wtedy możemy rozpocząć intensywne poszukiwanie inspiracji. Pomocne do tego będą media społecznościowe, Instagram, Pinterest. Stworzenie pliku z gotowymi propozycjami zajmuje chwilę.

Kolejnym krokiem jest przeprowadzenie reaserchu stylistek fryzur. Najlepiej jest sprawdzić portfolio danego specjalisty, najnowsze fryzury oraz określić styl pracy fryzjera.

Około pół roku przed dniem ślubu i wesela warto jest również rozpocząć nieco bardziej intensywną pielęgnację naszych włosów. Do tego niezbędna będzie wizyta u specjalisty, który określi nasz problem oraz dobierze odpowiednie kosmetyki pielęgnacyjne do włosów lub skóry głowy.

Kolor włosów – nie zostawiaj farbowania na ostatnią chwilę

Około 3 miesiące przed ślubem warto jest się zastanowić nad odpowiednią koloryzacją. Tego etapu również nie warto zostawiać na sam koniec, ponieważ może się okazać, że nie odnajdziemy się w nowym kolorze włosów. Tutaj nie ma miejsca na przypadek. Kolor musi być dopasowany do urody, sukni ślubnej czy dodatków. Przed tym ważnym dniem nie decyduj się na drastyczne zmiany.

fotograf ślubny śląsk i okolice

Próbna fryzura – niezbędny krok

Na miesiąc przed ślubem warto jest się wybrać do wybranego salonu fryzjerskiego (lub dwóch) w celu dokonania próby uczesania. Jest to odpowiedni czas na zastanowienie się oraz wprowadzenie niezbędnych zmian. Pamiętaj, aby zabrać na wizytę wszystkie dodatki oraz biżuterię.

Jaką fryzurę wybrać?

Warto wiedzieć o tym, że nie każda fryzura nadaje się do każdego rodzaju włosów i odwrotnie. Dlatego też tak ważne są wcześniejsze konsultacje, na których specjalista od fryzur pokaże dostępne dla nas opcje.

Przykładowo, jeśli nasze włosy są cienkie i proste możemy nie osiągnąć pożądanego efektu bujnej fryzury. Wszystko jednak zależy od fryzjera, który może zaproponować różne rozwiązania- doczepiane pasma, wypełniacze do koków itd. Doczepy typu clip-in pozwalają na stworzenie różnych fryzur ślubnych, bez negatywnego wpływu na kondycję włosów. Wymarzona fryzura zrobi wtedy efekt wow, nawet jeśli z natury nasze włosy nie są długie oraz gęste.

Inną kwestią jest również określenie typu naszych włosów oraz ich podatności na stylizację. Jeśli wiemy, że nasze włosy mają tendencję do prostowania się, od razu możemy przypuszczać, że zwiewne fale mogą po kilku godzinach wyglądać źle. Warto w takiej sytuacji postawić na piękne upięcie.

Fotograf ślubny Śląsk radzi – wybór fryzury wpływa na zdjęcia

Fotograficzne sesje ślubne (jak i te narzeczeńskie) wymagają od nas odpowiedniego wyglądu, który będzie pięknie prezentował się na zdjęciach. Szczególnie dla kobiet bardzo ważna jest fryzura oraz makijaż, które można uznać za wyraziste. Nasz zaprzyjaźniony fotograf ślubny Śląsk potwierdza, że odpowiednio dobrane uczesanie jest kluczem do dobrego samopoczucia Panny Młodej. Bujne loki, romantyczne upięcia czy seksowne rozpuszczone włosy nadają charakteru zdjęciom, a kobietom pewności siebie. To zawsze widać na zdjęciach. Dlatego, aby czuć się dobrze w swojej skórze, warto jest zadbać o ten szczególny element wyglądu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code